Sport

Griezmann hesht Budapestin, Franca kthehet në lojë

Autori: Gazeta inFokus 16:33 | 19 June 2021

Hungaria dhe Franca po luajnë momentalisht në kuadër të ruandit të dytë të Grupit F, në Kampionatin Evropian të futbollit “Euro 2020”, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin “Puskas Arena” në Budapest, kombëtarja e Francës ka arritur ta barazoj rezultatin 1-1 në minutën e 66’.

Golin për francezët e ka realizuar sulmuesi i Barcelonës, Antoine Griezmann.

Ai shënoi pas një asistimi nga ylli i PSG-së, Kylian Mbappe, i cili shfrytëzoi një gabim të mbrojtësve hungarez./Gazeta inFokus/

VIDEO

Të tjera