Lajme

Grabitje më armë në Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 11:10 | 22 February 2021

Një grabitje me armë ka ndodhur në Prishtinë, përkatësisht në fshatin Besi.

Ku dy persona të masakruar kanë kanosur më arme pronarë e një lokali, shkruan Gazeta Infokus.

Ngjarja ka ndodhur të dielën rreth orës 18:45.

Kështu ka bërë të ditur Policia e Kosovës përmes raportit 24-orësh.

“ Dy viktima meshkuj kosovarë kanë raportuar se, derisa ishin në lokalin e tyre kanë hyrë dy persona të dyshuar të maskuar dhe armatosur duke i kanosur viktimat kanë arritur që me forcë t’ju marrin-grabisin para të gatshme dhe janë larguar në drejtim të panjohur”, thuhet në raport.

Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke hetuar rastin, ndërsa është informuar edhe prokurori./Gazeta Infokus/

Të tjera