Fokus

Grabitja e ārmatosur në Prishtinë: Të plagosür një polic dhe njëri nga grabitësit

Autori: Gazeta inFokus 17:29 | 05 June 2024

Një grabitje e armatosur ka ndodhur në orët e pasdites në Prishtinë në një këmbimore.

Gazeta Infokus mëson se në grabitjen që ndodhi në lagjen Tophane, kanë mbetur të plagosur një polic dhe njëri nga grabitësit.

Grabitja ka ndodhur rreth orës 15:00 në këmbimoren “Sara”.

-Advertisement-

Gazeta Infokus raportoi nga burime brenda policisë së Kosovës se i arrestuari është 32 vjecari, Lirigzon Sogojeva, i cili ka një të kaluar penale.

Ai ishte arrestuar edhe në vitin 2022 si i dyshuar për grabitje me armë zjarri.

Sogojeva dyshohet se ka qenë i përfshirë në katër raste të grabitjeve, në lagjen Lakërishtë dhe Emshir. Ndaj të njëjtit, Prokuroria kishte bërë kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit.

Në vitin 2022 kur edhe ishte arrestuar, policia kishte kontrolluar dhe bastisur edhe shtëpinë e tij ku kishte gjetur dhe sekuestruar një armë zjarri, 14 fishekë si dhe gjësende të tjera./Gazeta Infokus/

Grabitje me ārmë në një këmbimore në qendër të Prishtinës, arrestohet njëri nga të dyshuarit

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Fillon aplikimi për Global Engineer Girls Kosova

Të tjera