Lajme

Gra e burra nga shumë vende zbarkojnë në Shqipëri për të ndihmuar shqiptarët

Autori: Gazeta inFokus 20:13 | 28 November 2019

Gjatë kësaj të enjëte kanë vazhduar me intensitet gërmimet për gjetjen e personave të cilët janë ende nën objektet e rrënuara nga tërmeti.

Madje janë mobilizuar Gra e burra nga shumë vende ku kanë zbarkuar në Shqipëri për të ndihmuar shqiptarët, shkruan gazeta infokus.

Gazeta inFokus ju sjell një video nga vendi i ngjarjes, ku shihen ekipet të cilat kanë ardhur për t’i gjetur edhe ata persona për të cilët nuk dihet ende fati i tyre.

Theksojmë se nga raportimet e fundit 46 persona kanë humbur jetën dhe qindra të tjerë janë të plagosur./Gazeta infokus/.

Të tjera