Lajme

Goditet nga tërmeti ky shtet

Autori: Gazeta inFokus 10:03 | 19 February 2024

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur në Sarajevë, rreth orës 09:20.

Ky tërmet që goditi Sarajevën para pak minutash, sipas EMSC që bën matjen e tërmeteve, ishte në një thellësi prej 6 kilometrash, 11 kilometra në verilindje të Sarajevës.

Informacionet e para thonë se magnituda e tërmetit ka qenë 4.2 gradë të shkallës Rihter dhe më vonë EMSC raportoi se tërmeti ishte 1.6 gradë të shkallës Rihte.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:

Të tjera