Lajme

Goditën me veturë një person, arrestohen dy llapjanë

Autori: Gazeta inFokus 10:04 | 13 January 2022

Dy persona nga Podujeva janë arrestuar pasi që kishin goditur me veturë një person i cili ishte duke pastruar rrugën nga bora.

Sipas policisë, rasti po cilësohet si “VRASJE NË TËNTATIVË”, e ku viktima ka pranuar tretman mjekësor.

“Të njëjtit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit njëri prej tyre është dërguar në mbajtje ndërsa i dyshuari tjetër është liruar”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës./Gazeta Infokus/

Të tjera