Rozë

Glover në bisedime për “Black Panther 2”?

Autori: Gazeta inFokus 08:53 | 26 May 2018

Donald Glover mund të drejtohet shpejt kah Ëakanda,pasi që aktori dhe reperi është në bisedime për t’iu bashkuar kastit të “Black Panther 2”.

Sipas Metro, regjisroi Ryan Coogler është në bisedime jo zyrtare me Glover për të luajtur një karakter të ri në serinë e filmave nga Disney dhe Marvel.

Nuk dihet nëse karakteri i Micheal Jordan, Erik Killmonger, do të rikthehet në këtë seri.

-Advertisement-

Në vend të tij, edhe Glover mund të hyjë në një rol të ngjashëm.

Glover tashmë ka provuar karrierë prej aktori në Star Wars.

Black Panther arriti të bëjë namin në box officen amerikane me 676 milionë dollarë fitime, duke tejkaluar Titanicun si një prej tri filmave më fitimprurës në histori prapa Star Wars dhe Avatar.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
UNICEF-i global boton artikull për rezultatet e partneritetit me Devolli Corporation: U fuqizuan gratë, përfituan familjet

Të tjera