Lajme

Glauk Konjufca përsëri del kundër partisë së tij

Autori: Gazeta inFokus 11:53 | 14 July 2022

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka abstenuar për Projektligjin për Deklarimin e prejardhjes, kontrollit të pasurisë dhe dhuratave.

Konjufca ka abstetuar ndaj këtij projektligji.

Pro këtij projektligji ish 60 deputetë, kundër nuk ishte asnjë ndërsa vetëm një abstenim, duket kaluar projektiligjin.

“61 vota kanë qenë, 60 për, një abstenim kështu që kalon projektligji”, ka thënë kryetari Konjufca.

Nuk është hera e parë që konjufca del kundër projektligjeve të partisë së tij.

Etiketa:

Të tjera