Lajme

Gjykata Speciale ngrit aktakuzë kundër Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt

Autori: Gazeta inFokus 18:33 | 19 November 2020

Prokuroria e Specializuar në Hagë ka ngrit aktakuzë ndaj Hysni Gucatiti dhe Nasim Haradinajt.

Lajmin e ka bërë të ditur, avokati Tomë Gashi në Kanal10.

Vendimi për caktimin e gjyqtarit të procedurës paraprakë është marrë më 29 tetor mirëpo, është bërë publike para dy ditësh, pra 17 nëntor.

Të tjera