Lajme

Gjuriq nervozohet dhe i vë “ultimatum” ndërkombëtarëve për Kurtin, pas tensioneve në veri

Autori: Gazeta inFokus 23:14 | 29 May 2023

Ambasadori i Serbisë në SHBA, Marko Gjuriq, ka vijuar me propagandën e tij, edhe pas tensioneve të sotme në veri, ku serbët lokalë sulmuan KFOR-in, Policinë e Kosovës dhe gazetarët.

Sipas tij, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, “është personalisht përgjegjës për gjakun e derdhur në veri të Kosovës dhe se ka ardhur momenti i fundit që bashkësia ndërkombëtare të ndërmarrë veprime vendimtare kundër agjendës destruktive së tij”.

Gjuriq tha në Twitter se tani është thelbësore të parandalohen konfliktet e mëtejshme dhe të mbrohen jetët e pafajshme, transmeton Paparaci.

“Ne kemi dhënë alarmin për muaj të tërë dhe tani është thelbësore të parandalojmë konflikte të mëtejshme dhe të mbrojmë jetë të pafajshme. Bërja e një syri qorr ndaj situatës nuk është një opsion”.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

SHKUNDEN ÇMIMET për Ramazan!

Të tjera