Lajme

Gjoshi: Ku janë Kurti, Osmani e Sveçla, pse në veri nuk po kalon shteti i Kosovës?

Autori: Gazeta inFokus 17:19 | 06 December 2022

Betim Gjoshi nga PDK, ka pyetur se ku janë kryeministrin Kurti, presidentja Osmani e ministri Sveçla, pas ngjarjeve në veri.

Ai përmes një postimi në Facebook ka pyetur se pse nuk po kalon shteti i Kosovës në veri të tij.

Gjoshi ka bërë thirrje që KQZ të mos lihet e vetme dhe të mos shkelen të arriturat e Kosovës.

Postimi i tij i plotë:

Ku je Kryeministër, Albin Kurti?

Ku je Presidente, Vjosa Osmani?

Ku je Ministër, Xhelal Sveçla?Pse nuk po kalon shteti i Kosovës në veri të Republikës së Kosovës?

Mos e leni vetë KQZ-në!Kryeni punët tuaja, e të arriturat e Kosovës mos i shkelni me këmbët tuaja.

Kush janë analistët e sigurisë së informacionit?

Të tjera