Lajme

Gjobiten mbi 1000 persona gjatë 24 orëve

Autori: Gazeta inFokus 10:15 | 12 November 2021

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë dënuar 1 616 persona që nuk kanë respektuar ligjin në trafik. Gjatë të njëjtës periudhë kohore kanë ndodhur 24 aksidente me të lënduar, si dhe 37 aksidente me dëme materiale.

Ndërsa, janë gjobitur edhe 298 persona që nuk kanë respektuar masat që parashohin ndalimin dhe luftimin e Covid-19.

Në 24 orët e fundit janë arrestuar 30 persona, 21 janë dërguar në mbajtje si dhe 5  të tjerë janë në vuajtje të dënimit./Gazeta Infokus/

Të tjera