Lajme

Gjithçka gati për rikthimin e 244 familjeve të Fushë Krujës

Autori: Islam Morina 20:58 | 29 December 2021

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka publikuar pamjet madhështore të lagjes së rindërtuar në Fushë Krujë, e cila ishte rrënuar thuajse tërësisht nga tërmeti.

Rama ka thënë se gjithçka është gati për rikthimin e tyre. Ky rikthim i 244 familjeve në shtëpitë e reja dhe me infrsatrukturë moderne, po bëhet në vigjilje të festës së ndërrimit të moteve, shkruan Gazeta Infokus.

“🌟Gati për të pritur rikthimin në shtëpi të 244 familjeve të Fushë Krujës❤️”, ka shkruar kryeministri Edi Rama./Gazeta Infokus/

Të tjera