Lajme

Gjeologu tregon se a rrezikohet Kosova nga një tërmet i fuqishëm në 100 vjetët e ardhshme

Autori: Gazeta inFokus 23:38 | 27 November 2019

Gjeologu Fidaim Sahiti, i ftuar në T7, ka thënë se Kosova nuk është në rrezik për 100 vjetët e ardhshme nga ndonjë tërmet shkatërrimtar.

“Në 100 vjetët e ardhshme, Kosova nuk ka rrezik nga një tërmet me magnitudë më të madhe se 6.3 shkallë Rihterit”, ka thënë Sahiti.

E sipas gjeologut Sahiti, ky lloj tërmeti nuk konsiderohet i rrezikshëm.

“Ky lloj i tërmetit, me magnitudë 6.3 shkallë të Rihterit, nuk konsiderohet shkatërrimtar dhe i rrezikshëm”, shtoi Sahiti.

Të tjera