Lajme

Gjendet një granatë e pashpërthyer në Gjilan

Autori: Gazeta inFokus 09:14 | 09 January 2022

Është gjetur një granatë dore e pashërthyher në fshatin Stublinë e Gjilanit.

Në raportin 24 orësh bëhet ditur se njësiti i FSK-së dhe KFOR-it t kanë bërë deminimin e mjetit të dyshimtë.

“Ankuesi mashkull kosovar, ka njoftuar se ne hyrje të fshatit ka vërejtur një mjet të dyshuar. Në vendin e ngjarjes kanë dalë Njësiti policor të cilët kanë bërë sigurimin e vendit të ngjarjes dhe Njësiti i FSK-së dhe KFOR-it të cilët kanë bërë deminimin e mjetit të dyshimtë –granatë dore”, thuhet në raport.

Të tjera