Lajme

Gjendet një arushë e ngordhur në Prizren

Autori: Gazeta inFokus 12:59 | 28 April 2021

Në Korishë të Prizrenit është gjetur të martën në mbrëmje një arushë e ngordhur, kanë bërë të ditur autoritetet e Komunës.

Sipas drejtorit të Inspektorateve, Edon Muçaj, rasti është paraqitur nga qytetarë që kanë hasur arushën.

Në një njoftim në Facebook, Muçaj ka thënë se inspektorët e veterinarisë menjëherë kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe, sipas dyshimeve të para, bëhet fjalë për ngordhje si rrjedhojë e moshës së shtyrë apo ndonjë sëmundjeje.

Ai ka thënë se për rastin janë njoftuar edhe organet tjera përgjegjëse.

Ngordhjen e kafshëve, Muçaj e ka cilësuar si humbje të madhe për natyrën.

 

Të tjera