Lajme

Gjendet mjet shpërthyes në një minierë në Novobërdë

Autori: Gazeta inFokus 09:33 | 09 October 2021

Një udhëheqës turistik ka raportuar në polici se derisa kishte qenë duke asistuar dy hulumtueseve të huaj, kishte gjetur një mjet shpërthyes, shkruan Gazeta Infokus.

Turisti mjetin e ka gjetur në një shpellë në thellësi rreth 15 metra.

“Njësiti për deminim i FSK-së kanë dalur në vendin e ngjarjes dhe e kanë bërë deminimin e mjetit pa incidente”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Nuk raportohet për të arrestuar. /Gazeta Infokus/

Të tjera