Lajme

Gjendet i vdekur një person në banesën e tij në Pejë

Autori: Gazeta inFokus 14:28 | 17 November 2021

Një person është gjetur pa shenja jete sot në banesën e tij në Pejë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova.

Trupi i pajetë i viktimës me vendim të prokurorit është dërguar në IML për obduksion.

“Sot rreth orës 11:20, Policia është informuar nga ankuesi se në rrugen “Ymer Prizreni” në Pejë, një person është pa shenja jete në banesen e tij, menjëherë të gjitha njesitet kompetente kanë dalë në vendngjarje dhe nga ekipi mjekësor është konstatuar vdekja e viktimës, me urdhër të prokurorit të shtetit, trupi i viktimës dërgohet në institutin e mjekësisë ligjore në Prishtinë për obduksion”, tha Rugova.

Të tjera