Lajme

Gjenden 42 granata dore në Gjilan

Autori: Gazeta inFokus 10:30 | 12 November 2021

Pasditen e djeshme një qytetar nga fshati Bresalc i Gjilanit ka hasur në disa mjete të dyshuara e të pa shpërthyera, shkruan Gazeta Infokus.

Policia ka njoftuar se njësitë përkatëse të FSK-së dhe KFOR-it kanë bërë deminimin 42 granatave të dorës.

Gjithashtu, raportohet se në vend të ngjarjes kanë dalë edhe njësitet relevante policore./Gazeta Infokus/

Të tjera