Lajme

Gjakovari thyen xhaminë dhe vjedhë 170 euro

Autori: Gazeta inFokus 15:28 | 23 February 2021

Një person ka vjedhur në një xhami në Gjakovë 170 euro.

Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë Rajonal për Gjakovë, Nusret Gjurkaj, shkruan Gazeta Infokus.

“Sot, më datë 23.02.2021, ankuesi ka raportuar se përmes dritares së pasme të Xhamisë së Qylit, N/N persona kanë thyer xhamin dhe përmes dritares kanë depërtuar brenda ku pastaj kanë thyer edhe arkën e Sadakas, ku mblidhen të holla dhe kanë vjedhur 170 euro dhe kanë dëmtuar edhe dy dollapë dhe një kamerë të sigurisë. Në vend të ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore dhe është njoftuar prokurori kujdestar”, ka thënë Gjurkaj, duke shtuar se rasti është nën hetime./Gazeta Infokus/

Të tjera