Lajme

Gjahtarët protestojnë ndaj Haskukës në Prizren

Autori: Gazeta inFokus 14:30 | 14 October 2021

Shoqata e Gjahtarëve në Prizren ka protestuar para Komunës së Prizrenit.

Sipas Shoqatës, kjo protestë organizohet për shkak të moszbatimit të Ligjit për Gjuetinë dhe hapjen e sezonit të gjuetisë në Kosovë.

Në protestën para selisë së kryetarit të komunës, gjuetarët kanë dalur në veshje gjuetie dhe me qentë e gjuetisë.

Ata kanë lëshuar një sirenë në shenjë proteste.

Të tjera