Lajme

Gërvalla takon sekretarin Blinken, ja për çfarë kanë folur

Autori: Gazeta inFokus 18:43 | 10 June 2022

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, është takuar me sekretarin amerikan të shtetit, Anthony Blinken.

Ajo këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në faqen e saj zyrtare në Twitter.

Gërvalla ka njoftuar se me Blinkenin kanë diskutuar rreth së ardhmes euroatlantike të Kosovës.

“Shumë e inkurajuar nga një shkëmbim i besueshëm, kuptimplotë dhe i përzemërt me sekretarin shtetit të ShBA-ve, Anthony Blinken për sigurinë dhe bashkëpunimin në Ballkan dhe për të ardhmen euroatlantike të Kosovës. Do të ketë gjithmonë një lidhje të veçantë ShBA – Kosovë. Nuk mund të kishim një mik më të vërtetë! Faleminderit, Anthony Blinken”, shkruan Gërvalla.

Të tjera