Lajme

Gërvalla flet sot për vizitën në Izrael, darkën e Borrellit dhe aplikimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Autori: Gazeta inFokus 06:39 | 13 May 2022

Ministrja e Punëve të Jashtme Donika Gërvalla do të mbajë sot konferencë për media.

Ajo do të flasë lidhur me vizitën në Izrael, takimin me përfaqësuesin e Lartë të Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell, si dhe për aplikimin e Kosovës në Këshillin e Evropës.

Konferenca nis në ora 16:00.

Etiketa:

Të tjera

rel="nofollow"