Rozë

Gentian Zenelaj rrëfen për ditët më të vështira me COVID-19

Autori: Gazeta inFokus 18:28 | 21 February 2021

Aktori i njohur Gentian Zenelaj i ftuar së fundmi në programin “Fitstation”, Zenelaj ka rrëfyer ditët më të vështira sa ishte i infektuar me koronavirus.

“E kalova vetë në kurriz është një sëmundje e tmerrshme. Unë kam pasur 55% prekje të mushkërisë. E kam kaluar në formën më të rëndë”, tha ai.

“E kalova vetë në kurriz është një sëmundje e tmerrshme. Unë kam pasur 55% prekje të mushkërisë. E kam kaluar në formën më të rëndë të mundshme dhe një djalë që deri në nëntor zhytej 20 metra dhe në 4 janar nuk lidhja dot këpucët, nuk bëja dot një korridor. Do kujdesin maksimal, nuk duhet anashkaluar në asnjë moment, sepse bën kthesë brenda ditës. Pata shumë frikë për fëmijët, mendova që i braktisa në momentin më delikat të jetës së tyre. Kisha frikë dhe për veten, por kisha një frikë shumë të madhe për familjarët e mi”, rrëfeu Gentiani.

Të tjera