Uncategorized

Gënjeu drejtorin se kishte probleme familjare/ Mësuesja 25-vjeçare kapet mat duke… (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 11:29 | 22 November 2021

Një mësuese gënjeu se kishte nevojë për pushim në mënyrë që të mund të shkonte në një ‘arratisje romantike’, por u ekspozua nga kolegët që panë fotot e saj të pushimeve.

Ella Griffith, 25 vjeç, akuzohet se ka falsifikuar “lejen” nga shkolla e saj në Uells, në mënyrë që të mund të shkonte në Romë me të dashurin e saj.

Në seancë u dëgjua se asistentja i kishte thënë shefit të saj se kishte një “çështje serioze personale në shtëpi” – por më pas u pa duke vizituar pamjet turistike në vend që të shkonte në punë.

Panelit iu tregua gjithashtu se si 25-vjeçarja i ishte lutur drejtorit të saj t’i jepte dy ditë e gjysmë pushim, të cilat ajo i përdori për të vizituar Koloseun, Qytetin e Vatikanit me partnerin e saj.

Në një seri fotografish, mësuesja e shkollës fillore u pa duke ngrënë makarona, duke pirë kokteje dhe duke u çlodhur në një vaskë të nxehtë, ndërkohë që shkollën e saj e ‘kapi stresi’ për të gjetur zëvendësuese.

Të tjera