Lajme

Gazetari nga Mitrovica Veriore zbulon se si është situata atje pas dy shpërthimeve të dëgjuara

Autori: Gazeta inFokus 16:14 | 06 December 2022

Alidin Damati gazetari nga Mitrovica Veriore ka folur për gjendjen e krijuar atje pas disa shpërthimeve që janë dëgjuar në atë pjesë.

“Për momentin situata është e qetë, por ka forca të shtuara të Policisë dhe të Eulex-it tek Ura e Ibrit”, ka thënë Damati për Gazetën Insajderi.

Tutje ai ka shtuar se janë dëgjuar dy shpërthime, dhe herë pas herë ka të shtëna me armë automatiku.

Të tjera