Rozë

Gazeta zvicerane bënë listën e 10 këngëve që i dinë të gjithë shqiptarët (Video)

Autori: Gazeta inFokus 16:08 | 26 April 2017

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama theu një tabu. Për herë të parë, ish-basketbollisti i Përfaqësueses së Shqipërisë dhe politikani i njohur, foli për një bashkim të mundshëm me Kosovën, shkruan ‘Blick’.

Nuk dihet nëse kjo deklaratë e tij lidhet për të fituar vota për zgjedhjet e ardhshme parlamentare që zhvillohen më 18 qershor, përcjell albinfo.ch.

Megjithatë, një fakt është i pamohueshëm, pasi dy vendet flasin të njëjtën gjuhë, kanë të njëjtin mentalitet dhe festojnë së bashku.

-Advertisement-

Ja dhjetë këngët:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Comodita në Gjermani shpalos koleksionin e produkteve të reja në panairin Heimtextil në Frankfurt

Të tjera