Lajme

Gati 15 mijë raste aktive COVID-19 në ​Kroaci

Autori: Gazeta inFokus 17:10 | 29 April 2021

Në 24 orët e fundit janë raportuar 2.439 raste të reja infektimi me COVID-19 në Kroaci, duke e çuar numrin e rasteve aktive në 14.878, ndërsa 39 persona kanë vdekur si pasojë e virusit, njoftoi sot Ekipi kombëtar i Përgjigjes COVID-19.

Një total prej 2.239 pacientësh janë në spital, përfshirë 245 në ventilator.

Që nga raportimi i rastit të parë të sëmundjes, më 25 shkurt 2020, 330.176 persona janë infektuar nga COVID-19 dhe 7.040 kanë vdekur.

Një total prej 308.258 personash janë shëruar, përfshirë 2.126 në 24 orët e fundit.

Aktualisht, janë 34.690 persona në vetëkarantinim./Atsh

Të tjera