Lajme

Gashi: LDK po i bën dhunim publik Albin Kurtit

Autori: Gazeta inFokus 21:47 | 13 August 2019

Ne Debat Plus në RTV Dukagjini, analisti Astrit Gashi e ka komentuar takimin e Isa Mustafës me Albin Kurtin.

Ai ka thëne se LDK e lideri i saj Isa Mustafa i frikësohet koalicionit me Vetëvendosjen vetëm po e përdorin politikisht.

Kjo sipas tij edhe për shkak te një frike qe PDK mund te hyn ne koalicion me NISMËN Socialdemokrate.

Për ketë koalicion te fundit Gashi thotë se nuk beson se mund te ndodh por kjo është frika e LDK-se qe po i bën këto veprime me Vetëvendosjen.

Të ftuar në Debat Plus për të diskutuar në lidhje me koalicionet e LDK-së, janë Xhafer Tahiri, kryetar i Vushtrrisë dhe anëtar i këshillit të përgjithshëm të LDK-së, Astrit Gashi nga Gazeta Blic, Analistët Imer Mushkolaj dhe Faton Abdullahu dhe Arben Ahmeti nga RTV Dukagjini./Gazeta inFokus/

 

Të tjera