Lajme

Garda Kombëtare e Iowas: Kurti e Mehaj, gjithmonë të mirëpritur në shtëpinë e tyre larg shtëpisë

Autori: Gazeta inFokus 19:14 | 14 May 2022

Garda Kombëtare e Iowas, ka njoftuar për vizitën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në shtabin qendror, ku është pritur nga Gjeneral Majori Ben Corell dhe udhëheqës të tjerë të gardës.

rel="nofollow"

Bashkë me Kurtin, në këtë vizitë, ka qenë edhe ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj.

Përmes Twitter-it, Garda shkroi se Kurti e Mehaj janë gjithmonë të mirëpritur në Iowa, siç është shënuar në njoftim, “në shtëpinë e tyre larg shtëpisë”.

Të tjera