Lajme

Ganimete Musliu publikon foton: Shtet pa qeveri

Autori: Gazeta inFokus 11:30 | 19 July 2021

Kuvendi i Kosovës është mbledhur sot në seancë.

Mirëpo, deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka publikuar një foto ku shihet e zbrazët pjesa ku ulen anëtarët e kabinetit qeveritar.

“Shtet pa qeveri”, ka shkruar Musliu.

Komisioni për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural, Mjedis, Planifikim Hapësinor dhe Infrastrukturë ka paraqitur në Kuvendin e Kosovës shqyrtimi i rekomandimin për shkarkimin e anëtarëve të Bordit të Autoritetit Rregullativ të Hekurudhave.

Kryetarja e këtij komisioni, Fitore Pacolli, ka deklaruar se ata e kanë shqyrtuar ligjin që është për këtë institucion, raportimin vjetor të këtij bordi si dhe performancën që ata kanë treguar, ku pas këtyre kanë dalë me rekomandimin për shkarkim.

Kundër këtij rekomandimi kanë dalë PDK-ja dhe LDK-ja./Express/

Të tjera