Lajme

Galuk Konjufca ia përmend përsëri Abelard Tahirit shpërndarjen e Kuvendit

Autori: Gazeta inFokus 14:26 | 24 May 2024

Derisa Kuvendi i Kosovës po zhvillonte punimet gjatë ditës së enjte, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca dhe shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, kanë shkëmbyer disa fjalë rreth shpërndarjes së Kuvendit.

Konjufca në foltore teksa ka cituar Tahirin, ka thënë se shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së po e pyet nëse duan të shpërndahet Kuvendi të enjten.

“Abelard Tahiri po më pyet, mos po doni me këtë harq me shpërndarë edhe Kuvendin”, kishte deklaruar dje Konjufca me humor.

-Advertisement-

Të njëjtën temë, Konjufca e ka rikthyer edhe sot në Kuvend, duke i thënë me humor, Abelard Tahirit se duket që s’ka nevojë të shpërndahet Kuvendi, meqë mjaft i shpërndarë po duket.

“Abelard, Kuvendi s’ka nevojë me u shpërnda, se si i shpërndamë po më doket”, ka thënë Konjufca.

PDK ka qenë e vetmja parti opozitare që i ka shkuar Kurtit në darkën e ftuar e ku është diskutuar edhe për zgjedhjet e reja.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
TEB sjellë edhe kartelën prestigjioze VISA Infinite

Të tjera