Lajme

Gala koncert me rastin e 70-vjetorit të Operës së Maqedonisë

Autori: Gazeta inFokus 08:54 | 26 April 2017

Opera dhe Baleti i Maqedonisë me rastin e 70-vjetorit nga Opera e Maqedonisë do të mbajë gala koncert në të cilin do të marrë pjesë e gjithë paria, solistë, orkestra dhe kori i OBM-së, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Në koncert do të performohen arie, duete, tercete, kuartete, këngë orkestrale dhe të koereve të ndryshme, njofton AIM.

Shfaqja e parë operistike profesionale e performuar në Maqedoni është ‘Kavaleria rustikana’ më 9 maj 1947. /Telegrafi/

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Comodita në Gjermani shpalos koleksionin e produkteve të reja në panairin Heimtextil në Frankfurt

Të tjera