Lajme

G7 dhe NATO duhet të qëndrojnë së bashku kundër luftës së Rusisë, thotë Biden

Autori: Gazeta inFokus 13:00 | 26 June 2022

Presidenti amerikan Joe Biden ka thënë se Perëndimi duhet të qëndrojë i bashkuar kundër pushtimit të Ukrainës nga Moska.

“Ne duhet të qëndrojmë së bashku”, i tha Biden kancelarit gjerman Olaf Scholz në një takim pak më herët, përpara se të fillonte samiti i G7.

“Putini ka llogaritur në të që nga fillimi, se në një farë mënyre NATO dhe G7 do të ndahej dhe… por ne nuk e kemi bërë dhe nuk do ta bëjmë.

Pra, ne nuk mund ta lëmë këtë agresion të marrë formën që ka dhe t’ia hedh me këtë”, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

Etiketa:

Të tjera