Sport

Futbollisti i kombëtares së Kosovës U21, pritet të debutoj në Serie A

Autori: Gazeta inFokus 16:37 | 30 November 2020

Futbollisti kosovar, Altin Kryeziu, ka mundësi sonte të debutoj në Serie A, shkruan Gazeta inFokus.

Kryeziu është ftuar në ekipin e parë të Torino, i cili sonte takohet me Sampdorian, me fillim nga ora 18:30.

Mesfushori kosovar është vetëm 18 vjeçar dhe është pjesë e kombëtares së Kosovës në grup moshat U21.

Kryeziu ishte ftuar edhe një herë në ekipin e parë të Torinos, por nuk ishte inkuadruar./Gazeta inFokus/

Të tjera