Sport

Futbollisti i Gimnasticit zbulon fjalët e pista që i’a tha Messi në miqësoren e zhvilluar tri ditë me parë

Autori: Gazeta inFokus 17:12 | 15 September 2020

Futbollisti i Gimnasticit, Javier Ribelles Alfonso ka zbuluar fjalët e pista që i’a ka thënë Lionel Messi në miqësoren e zhvilluara para tre dite, shkruan Gazeta inFokus.

Alfonso ka deklaruar se ylli argjentinas i ka thëne idiot dhe gomar, do ndalosh me ato ndërhyje.

Gjatë ndeshjes Messi me tha “Çfarë po bën, idiot? Do ndalosh me ato ndërhyrje, gomar?”, është shprehur futbollisti spanjoll.

Miqësoren e ka fituar Barcelona me rezultat 3-1, por lojtarët e Gimnasticit kanë zhvilluar një ndeshje sikur të ishte në kampionat, duke bërë edhe ndërhyrje të ashpëra.

E ndërhyrjet e ashpëra e kanë nervozuar tej mase Lionel Messi, i cili me pas ka shpërthyer me fjalët e psita./Gazeta inFokus/

Të tjera