Sport

Futbollisti i Chelseas ‘nënçmon’ Real Madridin, kjo është deklarata befasuese e tij pas kalimin të finale

Autori: Gazeta inFokus 23:31 | 05 May 2021

Chelsea është kualifikuar në finale të Ligës së Kampionëve, pasi e ka eliminuar Real Madridin me rezultat të përgjithshëm 3-1, shkruan Gazeta inFokus.

Në duelin kthyes të zhvilluara sonte në ‘Stamford Bridge’, londinezët triumfuan me rezultat 2-0, me golat e sh1%nuar nga Timo Werner dhe Mason Monut.

Pas ndeshje ka folur sulmuesi, Mason Mount, i cili ka thënë se është dashur ti shënojnë pesë gola madrilenëve.

“Është dashur t’i kemi rreth pesë gola. Ne kemi dy finale të mëdha, shpresojmë që t’i fitojmë të dyja. Finalja e Ligës së Kampionëve do të jetë diçka masive”, ka thënë Mount pas ndeshjes.

Chelsea në finale do të takohet me Manchester Cityn, që mbrëmë ka mënjanuar PSG-në.

Finalja e madhe mes Chelsea dhe City do të luhet me 29 maj në Stamboll./Gazeta inFokus/

Të tjera