Lajme

Fundjavë e përgjakshme në Baltimore: 5 të vrarë e 7 të plagosur

Autori: Gazeta inFokus 23:21 | 12 January 2020

Në tetë raste me të shtëna gjatë fundjavës, pesë njerëz u vranë në Baltimore, ndërsa shtatë u plagosën, thanë autoritetet lokale.

Qyteti amerikan regjistroi 348 vrasje vitin e kaluar, raporton AP.

Me më shumë se 300 vrasje që ndodhin në Baltimore për të pestin vit radhazi, 2019 ishte viti me më shumë dhunë në raport me numrin e popullatës.

Presidenti i Këshillit Bashkiak Brandon Scott dënoi dhunën dhe tha se ajo duhet të ndalet.

Të tjera