Lajme

FSK arrin ta shpëtojë edhe nënën e fëmijës dy vjeçar

Autori: Gazeta inFokus 22:03 | 08 February 2023

Ekipi i Forcës së Sigurisë së Kosovës i cili po gjendet në Turqi ka arritur ta shpëtojë edhe nënën e fëmijës dy vjeçar i cili u nxjerr nga rrënojat e tërmetit gjatë ditës.

Kështu ka njoftuar ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, përmes një postimi në “Facebook”.

“Heronjtë tanë arrijnë të shpëtojnë edhe nënën e fëmijës dy vjeçar.

Pas nxjerrjes së fëmijës, vajzës dyvjeçare, heronjtë dhe heroinat tona me përpjekjeve të pandërprera dhe angazhim vetëmohues arritën të nxjerrin nga rrënojat edhe nënën e saj.

Ju lumtë krenaria jonë!”, ka shkruar Mehaj.

Tërmeti vdekjeprurës në Turqi dhe Siri ka marrë jetën e më shumë se 12 mijë personave.

Ekipet e shpëtimit atje janë duke e pasur problem identifikimin dhe shpëtimin e të mbijetuarve për shkak të motit të papërshtatshëm që po mbizotëron në ato zona./Gazeta Infokus/

Rritje e frikshme e kërkesave për kompensim të dëmeve të lehta

Të tjera