Lajme

Frashër Krasniqi: Aktivistët e VV-së po më drejtohen me shprehjet “Kemi me ju zhbi prej k’tuhi”

Autori: Gazeta inFokus 22:59 | 09 October 2019

Frashër Krasniqi, anëtari i PSD-së, ka thënë se aktivistët e VV-së po ju drejtohen me shprehjet “ Kemi me ju zhbi prej këtu dhe këta janë arsyeja pse ai do të vazhdojë të jetë pjesë e politikës, shkruan gazeta inFokus.

“Aktivistët e VV-së që rrugës tu ecë, po mdrejtohen me shprehjet “kemi me ju zhbi prej k’tuhit”, “a hala ske ike prej Kosove a?”… janë arsyeja pse kam me vazhdu edhe ma tutje me u marrë me politikë. Sepse sa herë që në pushtet vjen popullizmi, autokracia e hakmarrja, ka me pasë hapësirë për rezistencë e aktivizëm politik e qytetar” shkruan Krasniqi./Gazeta inFokus/

 

 

 

Të tjera