Lajme

Fotografia e vjetër, kur Hashim Thaçi e Fatmir Sejdiu protestonin së bashku në Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 22:38 | 28 June 2022

Disa fotografi të vjetra të protestave të vitit 1992 në Prishtinë, të realizuara nga fotoreporteri Ilir Bylykbashi janë shpalosur në T7.

Në një fotografi të vjetër shihen dy ish-presidentët e vendit, Hashim Thaçi dhe Fatmir Sejdiu duke protestuar së bashku.

Në pankartën të cilën e mbante Thaçi shkruante ‘Rrnoft Universiteti i Kosovës’. Para Thaçit, shihet Fatmir Sejdiu.

Në këtë fotografi shihet edhe ish-rektori i Universiteti të Prishtinës, Mujë Rugova.

Të tjera