Lajme

FOTO| Qytetarët e revoltuar u dërgojnë sms deputetëve

Autori: Gazeta inFokus 12:45 | 25 March 2020

Faqet të ndryshme të Lëvizjes Vetëvendosje në Facebook kanë shpërndarë listën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës dhe numrat e tyre të telefonit me moton “Mos ma vjedh votën, mos u bo pjesë e Plan-it”.

Faqja #meKryeministrin ka shpërndarë të gjithë numrat e deputetëve duke ju bërë presojnë të mos e votojnë rrëzimin e qeverisë.

Deri me tani në numrat e deputetëve kanë arritur me qindra mesazhe, më thirrjen mos ma vjedh votën për klanin pronto, shkruan Gazeta inFokus.

Gazeta inFokus, ka siguruar pamjet e një telefoni të një nga deputetet e LDK-së, ku deri më tani janë dërguar dhjetëra mesazhe.

Kjo është shkelje e privatësisë dhe presojnë ndajë të zgjedhurve të popullit, shkruan Gazeta inFokus.

Të tjera