Lajme

FOTO prekëse/ Vogëlushja me tumor përshëndet babain nga dritarja

Autori: Gazeta inFokus 13:35 | 25 March 2020

Virusi vdekjeprurës Covid-19 i cili ka përhapur panik në mbarë botën, po rrit frikshëm dita-ditës shifrat e personave të infektuar dhe jetëve të humbura.

Dhe e vetmja mënyrë për të shmangur këtë tragjedi është izolimi.

Por siç dhe e kemi parë nga ky izolim janë ndarë shumë nga të afërm.

Dhe ditën e sotme po bën xhiron në internet një foto shumë prekëse e një vogëlushe e cila po përshendet me të atin nga dritarja,

Ajo i nënshtrohet kimioterapisë pasi në nëntorin e vitit të kaluar u zbulua se kishte një tumor.

Dhe për shkak të koroanavirusit për ta mbrojtur prindërit vendosen që të mos kishin takime  me vogëlushen e tyre.

 

Të tjera