Fun & Video

FOTO/ Politikani ironizon në mënyrë unike, zhvishet në Parlament: Keni turp të më shihni lakuriq, por…

Autori: Gazeta inFokus 10:13 | 15 October 2020

Një politikan opozitar në Meksikë, ka gjetur një mënyrë unike për të ironizuar korrupsionin në vend.

Ai ka zgjedhur të zhvishet në mes të seancës plenare. Bëhet fjalë për deputetin Antonio Garcia Conejo, i cili është shfaqur i veshur vetëm me mbathje duke qëndruar në një podium.

“Ju keni turp të më shihni lakuriq, por nuk keni turp të shihni njerëzit tuaj duke lëvizur në rrugë të zhveshur, zbathur dhe të uritur pasi u keni vjedhur të gjitha paratë dhe pasurinë e tyre”, deklaroi Conejo.

Postimi është parë më shumë se 7.4 milion herë brenda pak ditësh.

Të tjera