Lajme

FOTO| Ky është spitalin ku po trajtohet në dhomën intensive Boris Johnson

Autori: Gazeta inFokus 22:09 | 06 April 2020

Kryeminsitri britakin Boris Johnson është shtruar në dhomë intensive pasi i është përkeqësuar gjendja nga koronavirusi, ka raportuar fillimisht Sky Neës e shumë media tjera të huaja.

Johnson sot ka hyrë në ditën e dhjetë kur ka dalë pozitiv me koronavirus.

Atij i është përkeqësuar gjendja paraditen e sotme, ku është raportuar se është shtruar në spital dhe është trajtuar me oksigjeno-terapi, mirëpo tash, kryeministri britanik ndodhet në dhomën intensive.

Më poshtë, është spitali Shën Thomas, aty ku edhe po trajtohet aktualisht kryeministri britanik/Gazeta inFokus/

 

Të tjera