Lajme

Foto e Hashim Thaçit me Lutfi Hazirin është e vitit 2015 (Foto/Dëshmi)

Autori: Gazeta inFokus 23:09 | 15 May 2017

Mediat në Kosovë kanë rënë pre e një mashtrimi të madhë në këto ditë kurë po vlojnë shkrimet rrethë kualicioneve të mundsme me partiti politike.

Është një foto e Presidentit Hashim Thaçi ku shihet në një restaurant duke darkuar së bashku me nënkryetarin e LDK-së Lutfi Hazirin e cila i ka vë në lajthitje shumë media online në Kosovë duke aloduar se ky takim dhe kjo foto është bërë pikërisht sonte, shkruan portali Infokusi.com

E vërteta e kësaj fotografie është se ky moment është fotografuar jo më pak se 2 vite më parë.

Madje pikërisht kjo foto është bërë lajm edhe me datën 05.12.2015, kurë kishte një përplasje të madhe të partive në pushtet dhe opozitës për zgjedhjen e Hashim Thaçit president të vendit.

Etiketa:
Agon Gashi në mesin e 100 Liderëve të Rinj Global: Përzgjedhet në gjeneratën e vitit 2023 nga Forumin Ekonomik Botëror…

Të tjera