Lajme

Foto/ Dëshmitë e luftës së ashpër, mblidhen qindra mbetje të predhave ruse në Kharkiv

Autori: Gazeta inFokus 14:46 | 29 November 2022

Imazhet befasuese të fotografuara në Kharkiv tregojnë një koleksion të mbetjeve të predhave ruse, raketave lundruese dhe balistike.

Sistemet e shumëfishta të raketave lëshuese (MRS) dhe mbetjet e tjera, u përdorën nga trupat ruse për sulme ushtarake në qytet.

I vendosur në verilindje të Ukrainës, Kharkiv është përballur me bombardime të përsëritura ruse – së fundmi në infrastrukturën e tij energjetike. Dëmtimet në objektet e lanë qytetin pa energji në javët e fundit.

Të tjera