Sport

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve, nuk mungojnë befasitë (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 16:49 | 12 May 2017

UEFA sot ka zbuluar formacionin me të mirë nga ndeshjet e kthimit gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Real Madrid dhe Juventusi, siguruan finalen që më 3 qershor zhvillohet në Kardif. Mbretërit eliminuan rivalët e qytetit, Atleticon, ndërsa Juventusi skuadrën lidere të Francës, Monaco.

Formacionin e UEFA nga këto dy ndeshje, e dominon Juventusi, me katër lojtarë. Në atë formacion nuk është as Cristiano Ronaldo e as Karim Benzema, edhe pse ky i fundit bëri një depërtim të jashtëzakonshëm tek goli që shënoi Isco.

Storie Suksesi – Studentët e Kolegjit Universum fitues të garës Mobile Hackathon App

Të tjera