Sport

Formacionet e mundshme: Liverpool – Chelsea

Autori: Gazeta inFokus 17:03 | 04 March 2021

Liverpooli dhe Chelsea do të përballen sonte në kuadër të javës së 29-të në Premierligë, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo sfidë do të nisë nga ora 21:15 dhe do të zhvillohet në stadiumin ‘Anfield’.

Të dy këto skuadra po bëjnë garë të ashpër për një vend që dërgon vitin tjetër në Ligën e Kampionëve.

Më poshtë keni formacionet e mundshme të të dyja ekipeve.

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Phillips, Fabinho, Robertson; Thiago, Wijnaldum, Jones; Salah, Firmino, Mane

Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Christensen, Rudiger; James, Kante, Kovacic, Alonso; Mount, Giroud, Werner./Gazeta inFokus/

Të tjera