Sport

Formacionet zyrtare: Zenit – Chelsea

Autori: Gazeta inFokus 17:33 | 08 December 2021

Zeniti dhe Chelsea do të takohen sonte në kuadër të xhiros së fundit në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo super ndeshje nisë nga ora 21:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Gazprom Arena’

Chelsea është kualifikuar në fazën e eliminimit direkt të garës më prestigjioze për klube në Evropë, kurse Zeniti ka kaluar në 1/8 e finales në Ligën e Evropës.

Tashmë gjithçka është gati për këtë ballafaqim dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Më poshtë keni 11-shet startuese të kësaj përballje./Gazeta inFokus/

Të tjera